info@toptrika.cz

NONSTOP Osobní odběr: Čerpací stanice KM-Prona

Průmyslová 12, Praha 10 Hostivař, 102 00, mapa

Objednat potisk

Na které barvě trička vynikne nejlépe vaše logo?

Chcete si nechat vyrobit trička s logem vaší firmy a nevíte, jakou barvu trička zvolit? Nejjednodušší je podívat se, jaké jsou firemní barvy, které již používáte na vašich webových stránkách a na reklamních předmětech, a v této barvě zvolit i trička s potiskem. Pokud jsou například vaše webové stránky sladěné do modra a logo je na nich v bílé barvě, můžeme logo také natisknout bíle na modrá trička.

Pokud se rozhodujete mezi více různými barvami, obecně platí, že potisk bude působit výrazněji, když bude natištěn na tričku komplementární barvy. Zvolíme zde tedy vždy barvu, která je na opačné straně kruhu. Například žlutý nápis bude lépe vidět na modrém tričku, nikoli na oranžovém.


Kruh teorie barev

Někdy může logo obsahovat drobné nápisy či mít pod sebou umístěný malým písmem slogan. Jak zajistit, aby byl potisk na tričku co nejlépe čitelný? Sázkou na jistotu je volba bílého trička, na kterém působí tmavé a sytě barevné nápisy nejvýrazněji. Černé a tmavé písmo je také dobře čitelné na světlých tričkách (žlutá, jemná zelená, písková, nebesky modrá atd.).

Opačný postup je nastavit písmo bílou barvou a natisknout ho na trička sytě barevná a tmavá (například královsky modrá, fialová, lahvově zelená, červená atd.).

Váháte, jestli bude vaše logo či nápisy na vybraném tričku dobře vidět? Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@toptrika.cz, kde Vám rádi poradíme.

Chcete spolehlivý potisk? PŘEJÍT DO E-SHOPU