info@toptrika.cz

NONSTOP Osobní odběr: Čerpací stanice KM-Prona

Průmyslová 12, Praha 10 Hostivař, 102 00, mapa

Objednat potisk

Jak vybrat správnou velikost trička po internetu

Vybrat správnou velikost trička naslepo po internetu není jednoduché. Spoléhat se na velikost kterou nosíte běžně také nejde, protože každý výrobce textilu si určuje velikosti S,M,L … podle sebe. Podle čeho se tedy máte rozhodnout?

Jak pracovat s velikostní tabulkou textilu

Nejlepším a nejčastěji používaným nástrojem jsou velikostní tabulky. Najdete v nich šířku a délku daného trička v centimetrech. Pozor však na to, že u sériově vyráběného textilu mohou být drobné odchylky od uváděných rozměrů. U textilu, který nabízíme na e-shopu Toptrika.cz, jsou tyto odchylky od velikostí uváděných v tabulce až 5 %.

Na obrázku je ilustrační tabulka velikosti trička v centimetrech.

Vezměte si tedy k ruce tričko které běžně nosíte a padne vám. Rozložte ho na stůl a pravítkem nebo ideálně metrem si změřte tričko na šířku a poté i na délku (od shora až úplně dolů – včetně průkrčníku a spodního lemu).

Fotografická ilustrace toho, jak správně naměřit své tričko.

Co když nemám metr ani pravítko?

Pokud byste náhodou neměli v kanceláři či doma po ruce pravítko ani metr, lze si v nouzi poradit i třeba s obyčejným papírem. Delší strana papíru formátu A4 má 30 cm a ta kratší 21 cm. Tričko velikosti L na e-shopu Toptrika.cz byste na délku naměřili jako 2,5x delší strana papíru (75 cm) a na šířku 1 a 5/6 delší strany papíru (55 cm).

A když nemám ani tričko k poměření?

Když byste k neměli k dispozici vlastní tričko k poměření a objednávanou velikost tipovali, pak vezměte spíše větší tričko než-li menší. Větší na sebe totiž na rozdíl od menšího oblečete vždy.

Druhým nejdůležitějším parametrem u trička je gramáž. Přečtěte si článek Co je gramáž textilu a jak vybrat tu správnou?

Chcete spolehlivý potisk? PŘEJÍT DO E-SHOPU