info@toptrika.cz

NONSTOP Osobní odběr: Čerpací stanice KM-Prona

Průmyslová 12, Praha 10 Hostivař, 102 00, mapa

Objednat potisk

Jak přenést vlastní obrázek či fotografie z papíru do počítače?

V dnešním článku se budeme věnovat možnostem, jak natisknout na tričko váš ručně kreslený obrázek, nebo starou fotografii, kterou nemáte k dispozici v digitální podobě. Pokud jste kreativní a rádi byste trička pro váš tým pojali co nejvíce osobně a originálně, ale není vám vlastní práce s grafickými programy, pak neváhejte a čtete dále.

Trička s vlastním potiskem ozvláštní každou oslavu nebo firemní večírek, zvláště potom taková, na kterých má každý obdarovaný svůj individuální obrázek na míru. Může se jednat například o ručně kreslenou karikaturu, interní vtip nebo hlášku, která je pro danou osobu typická.

Jak přenést obrázek do počítače

Pokud je váš nakreslený obrázek ve formátu A4 a menším, doporučujeme obrázek naskenovat pomocí klasického domácího či kancelářského skeneru. Výsledek v digitální podobě Vám poté pomůžeme připravit k tisku zdarma v rámci objednávky. Obrázek ořízneme, odstraníme bílé pozadí a nastavíme ho do požadovaného rozměru. Je potřeba mít vždy na mysli, že naskenovaný obrázek lze na tričko zvětšit jen mírně. Pokud skenujeme malou fotografii, například portrét z cestovního pasu a jiných dokladů, můžeme ji na tričku zvětšit maximálně do rozměru 10x10cm, při větším rozměru by byl už obrázek rozmazaný.

U obrázků větších, než je formát A4, doporučujeme obrázek vyfotit digitálním fotoaparátem a poté nahrát do počítače. Obrázek poté opět zdarma ořízneme a upravíme v rámci objednávky. Při fotografování si dejte pozor především na zkreslení perspektivy viz fotografie níže a na roztřesení rukou, které může mít za následek rozmazání snímku.

Je-li váš naskenovaný či vyfocený obrázek v dobré kvalitě, můžeme u něj obvykle jednoduše odstranit bílé pozadí. V některých případech je však odstranění bílého pozadí složité a nepůsobí na výsledném výtvoru přirozeně. V takových chvílích je nejlepší zvolit trička v bílé barvě, na kterých se bílý inkoust nenatiskne a bílé pozadí se tak na bílém textilu ztratí.

Výroba triček na zakázku je vždy individuální proces. Některé ručně kreslené obrázky dokážeme přenést na trička téměř beze změny a u jiných se mohou ztratit lehké detaily, jako jsou jemné tahy tužkou, nebo jemné stínování.
Nejste si jistí, jak bude Váš obrázek na tričku po natisknutí vypadat? Zašlete nám ho na e-mail info@toptrika.cz , kde Vám rádi poradíme.

Chcete spolehlivý potisk? PŘEJÍT DO E-SHOPU