info@toptrika.cz

NONSTOP Osobní odběr: Čerpací stanice KM-Prona

Průmyslová 12, Praha 10 Hostivař, 102 00, mapa

Objednat potisk

Jaká velikost obrázku na tričku je ideální?

Chystáte se objednat trička s vlastním potiskem, ale nejste si jisti, jaké rozměry potisku zvolit? Nejprve je důležité zkontrolovat, jestli je váš obrázek v dobré kvalitě. Dokážeme natisknout soubory ve formátu JPG, PNG, PDF, PSD, AI, EPS a jiné. Kvalitu obrázku si jednoduše ověříte při jeho přiblížení na reálnou velikost, detaily obrázku by měly být při přiblížení stále ostré, nikoli rozmazané či kostrbaté. Pokud máte vaše logo k dispozici pouze v nízké kvalitě, lze ho natisknout v rozměru do 10x10cm a umístit na tričko na hrudník vlevo, kde bude dostatečně viditelný. Více informací o přípravě grafických podkladů se dozvíte na našem webu na stránce grafické podklady.

Máte-li grafické podklady ve vysoké kvalitě a velikost potisku si tedy můžete zvolit libovolně, je vhodné přizpůsobit rozměr obrázku velikosti daného trička. Obecně platí, že pro pánské tričko L je ideální potisk na hrudník v rozměru 25x25cm. Vždy počítáme s tím, že potisk bude na oblečeném tričku působit větší, jelikož látka se na postavě rozprostře do stran.

Co je nejčastější chybou při určování velikosti potisku?

Častou chybou je volba příliš velkého potisku, který sice na svlečeném položeném tričku působí dobře, ale na postavě se potom na hrudník nevejde a je ohnutý do stran. Především při výrobě trička s nápisem je potřeba zvážit, kam až může nápis sahat. Nápis, který přechází do stran hrudníku, pak není dobře čitelný. Například pro dámské tričko velikosti M je ideální šířka loga či nápisu na hrudníku 21cm.

Při zadávání Vaší objednávky do e-shopu máte na výběr několik přednastavených velikostí potisku, pokud ale máte již změřený přesný rozměr potisku, který byste si přáli na tričko použít, neváhejte nám rozměr upřesnit do poznámky ke grafice. Jinou možností je přesnou velikost obrázku nastavit přímo ve vašem souboru s grafikou před jeho nahráním do e-shopu.

Chcete spolehlivý potisk? PŘEJÍT DO E-SHOPU